تاریخ درج : 29 / 6 / 1391 | بازدید : 18272 مرتبه


اين فيلتر ، اصلي ترين ، مهم ترين و گران ترين فيلتر دستگاه هاي تصفيه آب خانگي اسمز معکوس است. فيلتر RO از لايه هاي غشاء نيمه تراوا ساخته شده است که به دور يک لوله مرکزي پيچيده شده اند. غشاء از نوعي پليمر آب دوست ساخته شده است که مي تواند از جنس مواد پلي آميد و يا استات سلولوز باشد.

وظيفه اين فيلتر حذف ناخالصي هاي جامد محلول در آب نظير : نيترات ، فلزات سنگين ( کادميوم ، سرب ، جيوه ، مس و ... ) آرسنيک ، املاح تشکيل دهنده سختي آب و کاهش سنگيني آب است. با حذف ناخالصي هاي محلول در آب ، آب هاي سنگين تبديل به آب گوارا و سبک شده و سختي نامطلوب آب به طرز چشمگيري کاهش پيدا مي کند و باعث جلوگيري از رسوب گذاري آب در کتري و سماور و ساير لوازمي که با آب گرم و جوش سرو کار دارند مي شود.

زمان تعويض فيلتر غشائي اسمز معکوس ( ممبران RO  ): از آنجا که ملکولهاي ناخالصي موجود در آب ، قادر به عبور از غشاء نيمه تراوا نيستند ، در نتيجه در طرف ديگر غشاء جمع مي شوند. اما دستگاه تصفيه آب خانگي  طوري طراحي شده است که از تجمع اين املاح در بين لايه هاي فيلتر جلوگيري مي کند و آنها را از طريق مجراي تخليه فاضلاب دستگاه ، به بيرون هدايت مي کند. اين موضوع باعث مي شود که عمر مفيد اين فيلتر زياد باشد. اما زمان دقيق تعويض اين فيلتر بستگي به عواملي از قبيل : کيفيت آب ورودي و ميزان املاح موجود در آب ، نوع املاح و  تعويض به موقع فيلترهاي ديگر  دارد. چنانچه فيلترهاي ديگر دستگاه تصفيه آب که در بالا ذکر شد به موقع تعويض شوند ، اين فيلتر بين 2 تا 3 سال عمر خواهد کرد. زماني که املاح در اطراف فيلتر تجمع کنند ،  روند توليد آب تصفيه شده توسط دستگاه کند خواهد شد و در نتيجه منبع ذخيره دستگاه به کندي پر خواهد شد. در صورت مشاهده اين علايم از نمايندگي فروش و خدمات پس از فروش دلفين درياي ارام در منطقه خود بخواهيد که دستگاه تصفيه آب شما را بررسي کرده و در صورت لزوم نسبت به تعويض ممبران اقدام نمايد.


گواهی حسن انجام کارمحصولات جدید
 • شركت گواراب
  تقدير نامه
 • ششمين نمايشگاه آب و فاضلاب
  غرفه نمونه در نمايشگاه
 • وزارت نيرو
  نمايشگاه مازندران
 • نمايشگاه تخصصي
  آب و فاضلاب غرب تهران
 • تقديرنامه
  معاون پشتيباني سازمان نظام پزشكي

مرا از محصولات جدید آگاه کنمحصولات جدید

اطلاعات تماساطلاعات تماس

نشاني کارخانه: قم-جاده کوه سفید، بعد از زیر گذر، کوچه شرکت آبسار، روبروی شرکت آبسار

 

تلفن: 36550759 - 36550665 (025)
فكس:  36550581 (025)

 

ایمیل: info@dolphinro.com

بازید امروز
42
بازید دیروز
40
کاربران حاضر
3
بازید کل
449595