تاریخ درج : 22 / 6 / 1391 | بازدید : 3093 مرتبه


وظيفه فيلترهاي کربني ، حذف کلر ، گازهاي شيميايي ، ناخالصي هاي آلي ، بو و طعم نامطبوع و حشره کش ها از آب آشاميدني است. خاصيت جذب کنندگي که در سطح کربن وجود دارد باعث مي شود که کلر و ساير گازهاي شيميايي محلول در آب جذب اين ماده شده و از آب حذف شوند.

زمان تعويض فيترهاي کربن فعال : به طور متوسط بعد از گذشت حدود 6 ماه ، اين فيلترهاي کربني خاصيت جذب کنندگي خود را از دست داده و اصطلاحا اشباع مي شوند . به طوري که ديگر قادر به جذب کلر و ساير گازهاي شيميايي موجود در آب نيستند. اشباع شدن فيلترهاي كربن فعال، تجمع مواد آلي در اين فيلترها را نيز به دنبال دارد. مواد آلي جذب شده توسط اين فيلترها پس از اينكه فيلتر ديگر قادر به جذب كلر نباشد، محيط بسيار مناسبي براي تغذيه و رشد باكتريها، انگلها و ساير ميكروارگانيزمها را فراهم آورده و باعث بوجود آمدن مشكلات جدي در بهداشت و سلامت آب ميشوند.

از طرفي ، کربن بعد از اشباع شدن ، ديگر قادر به جذب کلر نيست ، در نتيجه کلر و گازهاي شيميايي محلول در آب از اين فيلتر ها عبور کرده و نه تنها باعث افت کيفيت آب آشاميدني مي شوند بلکه به مرور زمان باعث وارد آمدن خسارت و  تخريب شدن اصلي ترين و گران ترين فيلتر دستگاه تصفيه آب خانگي ، يعني ممبران RO خواهند شد. چراکه ممبران RO به شدت نسبت به کلر حساس بوده و در معرض کلر ، از بين خواهد رفت. تعويض فيلترهاي کربني بعد از 6 ماه ، علاوه بر اينکه از آلوده شدن آب آشاميدني جلوگيري مي کند ، در ضمن از آسيب ديدن فيلتر اصلي دستگاه تصفيه آب ( ممبران RO  ) و پرداخت هزينه هاي تعويض آن نيز جلوگيري خواهد کرد و باعث کاهش چشمگير هزينه هاي نگهداري دستگاه تصفيه آب خانگي خواهد شد.


گواهی حسن انجام کارمحصولات جدید
 • شركت گواراب
  تقدير نامه
 • ششمين نمايشگاه آب و فاضلاب
  غرفه نمونه در نمايشگاه
 • وزارت نيرو
  نمايشگاه مازندران
 • نمايشگاه تخصصي
  آب و فاضلاب غرب تهران
 • تقديرنامه
  معاون پشتيباني سازمان نظام پزشكي

مرا از محصولات جدید آگاه کنمحصولات جدید

اطلاعات تماساطلاعات تماس

نشاني کارخانه: قم-جاده کوه سفید، بعد از زیر گذر، کوچه شرکت آبسار، روبروی شرکت آبسار

 

تلفن: 36550759 - 36550665 (025)
فكس:  36550581 (025)

 

ایمیل: info@dolphinro.com

بازید امروز
71
بازید دیروز
40
کاربران حاضر
10
بازید کل
449624